77612516-09196476211

تهران ، خیابان بهار جنوبی ، کوچه آصف‌ وزیری ، واحد2

Top

چگونه یک فونت مناسب برای سایت خود پیدا کنید؟

طراحی وب ,انتخاب فونت,فونت مناسب وب,سنپای,استراتژی فونت,فونت در وب,

چگونه یک فونت مناسب برای سایت خود پیدا کنید؟

استراتژی انتخاب یک فونت

در هنگام انتخاب یک فونت ، خواسته ما فونتی است که هدف نهایی ما از طراحی سایت را برآورده سازد نه صرفا انتخاب بهترین فونت موجود.

بسیاری از محتوای موجود در وب متن است و متن عمدتا ایده ها و احساسات سایت را بیان میکند به طوری که در نگاه اول می تواند به بازدید کننده حس را انتقال دهد . در هنگام طراحی سایت بهتر است بر روی محتوایی که بر روی صفحه نقش بسته میشود تمرکز کرد و بعد به جزئیات دیگر پرداخت .

در نظر گرفتن سایز فونت

خوانایی محتوا بسیار مهم است ، مطلب قوی ولی ناخوانا بی فایده است .خوانایی متن تا حد زیادی تحت تاثیر سایز فونت قرار دارد بنابراین همیشه فونت را در سایزهای کوچک تست کنید که بسیار در سایت استفاده خواهد شد . مطمئن باشید که تلفن های همراه را در نظر گرفته باشید این درست همان جایی ست که باید فونت تست شود . برای هدر های مختلف از سایز های متفاوت می توان استفاده کرد.

دستگاه ها و محیط را در نظر بگیرید

محتوای وب سایت شما پبر روی انواع دستگاه ها و در شرایط مختلف خوانده می شود . این مهم است که مطمئن شوید که فونت و وزن انتخاب شده در صفحه نمایش تلفن همراه خوانا باشد و در همه سیستم عامل ها وضوح مناسب داشته باشد

علاوه بر این سایت را در مرورگر های مختلف تست کنید به دلیل اینکه برخی از مرورگر ها قواعد مخصوص به خود را دارند مانند تنظیم فاصله .

لحن مطالب خود را در نظر بگیرید

هر فونت پیام عاطفی خود را دارد که میتواند شوخ ، جدی و آموزنده باشد .

فونت , احساس فونت

بهترین راه برای تعیین اینکه آیا فونت انتخابی مناسب محتواست این است که متن را با فونت انتخابی بخوانید . بنابراین با چند بار خواندن متن می توانید حس خواندن متن را با کمترین دانش بفهمید . بعد از خواندن متن از یک فرد دیگر بخواهید که متن را بخواند و احساس خود را بیان کند. با انجام چند باره این کار میشود فونت را انتخاب کرد .

نحوه مرتبط کردن فونت ها

یک نکته مهم در انتخاب فونت این است که بدانیم چگونه از فونت های مختلف در کنار یکدیگر استفاده کنیم چون به احتمال زیاد بیش از یک فونت در سایت شما مورد استفاده قرار بگیرد . این فرصتی لذت بخش و خوب است که شما دست به خلاقیت بزنید  .

هر چند این کار جالب است ولی باید توجه داشته باشید که افراط می تواند نتیجه معکوس داشته باشد و به زیباییی سایت لطمه بزند .

در زیر چند نکته در مرود ادغام فونت ها بیان شده است :

کنتراست استایل فونت

به طور کلی 4 سبک فونت اصلی وجود دارد :

Serif – Times New Roman, Georgia

Sans-serif – Arial, Open Sans, Montserrat

Script – Great Vibes, Indie Flower

Decorative – Wingdings

استفاده همزمان از فونت های با استایل مختلف مثل serif برای عنوان و sans-serif برای متن ، می تواند به خوبی ترکیب شود .

سبک های مختلف در وب

در بحث کنتراست ، ساده ترین راه برای ایجاد کنتراست بین فونت ها استغاده از سایز های مختلف است . این کار به حفظ  سادگی متن نیز کمک میکند برای مثال متن عنوان بزرگتر از متن توضییح باشد .

حفظ خوانایی بین عنوان و متن بدنه

به طور کلی عنوان صفحه کوتاه است ، یک رشته از کلمات به خصوص ، که باعث جلب توجه می شود . معمولا از فونتی جالب برای عنوان به نسبت متن بدنه استفاده می شود .

نظری ثبت نشده است

نظر شما :